Przesiewacze wibracyjne

Przesiewacze wibracyjne służą do frakcjonowania lub przesiewania surowców występujących w postaci produktów sypkich. Napędzane są sprawdzonymi napędami bezwładnościowymi, indywidualnie dobieranymi do danego urządzenia.

Przesiewacze można podzielić na jednopokładowe oraz wielopokładowe, z zastosowaniem większej ilości sit, zamykane pokrywami lub otwarte. W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment przesiewaczy.

Przesiewacze wibracyjne liniowe

Przesiewacze wibracyjne

Jednopokładowe – służy do rozdzielenia materiałów na dwie frakcje. Czasami pełni rolę filtra oddzielającego większe frakcje przed maszyną pakującą lub innymi urządzeniami (przesiewacz kontrolny).

Wielopokładowe – Przesiewacze wielopokładowe służą do rozdzielenia materiałów sypkich i ziarnistych na dowolne frakcje w zależności od ilości zastosowanych sit.

Poniżej tabela przedstawiająca podstawowe informacje techniczne.

Podstawowe informacje techniczne
Maksymalne wymiary (dł. x szer.)5m x 2m
Materiał konstrukcyjnyStal nierdzewna AISI 304
Stal nierdzewna AISI 316
Stal węglowa malowana
NapędNapęd bezwładnościowy
PodstawaKonstrukcja z kształtowników wraz ze sprężynami lub zawiesia metalowo-gumowe
SitoZ blachy perforowanej lub siatkowe
1
2
3
4
5
1

Przesiewacz wibracyjny

2

Napęd bezwładnościowy

Wibrator elektryczny do zastosowań w przemyśle

3

Zbiornik zasypowy

4

Wylot nadfrakcji

5

Wylot podfrakcji

Przesiewacze rotacyjne/okrągłe VIBROTECH

VIBROTECH to firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości
systemów przesiewania i odżelaziania, opiera swój sukces na ogromnym zaangażowaniu w badania i rozwój produktów high-tech, oferując klientom rozwiązania zgodnie z ich potrzebami.

W 2016 roku stała się częścią GRUPY CERTECH dzieląc swoją filozofię z „misją” Grupy: proponować i oferować innowacyjne rozwiązania podlegające ciągłej ewolucji, ze szczególnym uwzględnieniem szczegółów i jakości produktów.

Przesiewacz wibracyjny typu VBL – Przesiewacz tego typu służy do separacji części stałych od cieczy z zawiesiną, czyli przesiewania na mokro. Na jednym separatorze można zainstalować od 1 do 2 sit. Standardowe modele posiadają pokłady sitowe o średnicach od 900 mm do 1500 mm. Konstrukcja urządzenia pozwala na bardzo łatwy i szybki demontaż i montaż sit. Sita mogą być wyposażone również w różnego rodzaju systemy samoczyszczące.

Przesiewacz wibracyjny typu VBP – Przesiewacz wibracyjny tego typu jest wykorzystywany przede wszystkim do frakcjonowania i odpylania produktów suchych, sproszkowanych i granulowanych. Posiada wysoką wydajność dzięki stosunkowi masy do siły odśrodkowej. Na jednym separatorze można zainstalować maksymalnie 3 sita. Standardowe modele posiadają pokłady sitowe o średnicach od 450 mm do 2000 mm. Modele od 450mm do 800mm dostępne są w dwóch wersjach – z wózkiem na kółkach lub stała podporą ze stali nierdzewnej.

Przesiewacz wibracyjny kontrolny VB1 i VB2  – Separator tego typu jest wykorzystywany głównie do przesiewania kontrolnego. Służy do odseparowania niepożądanych, większych obiektów (zanieczyszczeń) od produktu właściwego. Na urządzeniu można przesiewać materiały granulowane, sypkie proszki, oraz ciecze o rozmiarze cząstek w zakresie od 0,030 mm do 26,0 mm. W ruch urządzenie wprawia jeden lub dwa napędy bezwładnościowe umieszczone z boku urządzenia, co pozwala na osiągnięcie niższej wysokości separatora. Standardowe modele posiadają pokłady sitowe o średnicach od 450 mm do 1500 mm.

Przesiewacz wibracyjny typu COMPATTO – Przesiewacza tego typu można używać do separacji części stałych zarówno z cieczy jak i proszków, granulatów. Przewagą tego przesiewacza jest szybkość demontażu i łatwość czyszczenia, ze względu na brak szczelin, co pozwala na zastosowanie go nawet w najbardziej wymagających cyklach produkcji spożywczej i farmaceutycznej. Zredukowane wymiary pionowe ułatwiają wstawienie urządzenia do istniejących systemów, zapewniając niezwykłą wydajność produkcyjną na małych przestrzeniach.

Wszystkie przesiewacze rotacyjne na zamówienie wykonane mogą być w wersji ATEX.  atex

Systemy czyszczące sito

Kulkowy system czyszczący sito

Kulkowy system czyszczący

Krążkowy system czyszczący sito

Krążkowy system czyszczący

Zgarniacze na górze sita

Ultradźwiękowy system czyszczący sito