Przesiewacze wibracyjne

Przesiewacze wibracyjne służą do frakcjonowania lub przesiewania surowców występujących w postaci produktów sypkich. Napędzane są sprawdzonymi napędami bezwładnościowymi, indywidualnie dobieranymi do danego urządzenia.

Przesiewacze można podzielić na jednopokładowe oraz wielopokładowe, z zastosowaniem większej ilości sit, zamykane pokrywami lub otwarte. W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment przesiewaczy.

Przesiewacze wibracyjne liniowe

Przesiewacze wibracyjne

Jednopokładowe – służy do rozdzielenia materiałów na dwie frakcje. Czasami pełni rolę filtra oddzielającego większe frakcje przed maszyną pakującą lub innymi urządzeniami (przesiewacz kontrolny).

Wielopokładowe – Przesiewacze wielopokładowe służą do rozdzielenia materiałów sypkich i ziarnistych na dowolne frakcje w zależności od ilości zastosowanych sit.

Poniżej tabela przedstawiająca podstawowe informacje techniczne.

Podstawowe informacje techniczne
Maksymalne wymiary (dł. x szer.)5m x 2m
Materiał konstrukcyjnyStal nierdzewna AISI 304
Stal nierdzewna AISI 316
Stal węglowa malowana
NapędNapęd bezwładnościowy
PodstawaKonstrukcja z kształtowników wraz ze sprężynami lub zawiesia metalowo-gumowe
SitoZ blachy perforowanej lub siatkowe
1
2
3
4
5
1

Przesiewacz wibracyjny

2

Napęd bezwładnościowy

Wibrator elektryczny do zastosowań w przemyśle

3

Zbiornik zasypowy

4

Wylot nadfrakcji

5

Wylot podfrakcji

Przesiewacze rotacyjne/okrągłe

Przesiewacz okrągły

Przesiewacz wibracyjny rotacyjny – Przesiewacz tego typu  służy do separacji części stałych od cieczy lub rozdziału materiałów sypkich na frakcje o rozmiarach cząstek w zakresie od 0,033 mm do 51 mm. Na jednym separatorze można zainstalować od 1 do 4 sit. Standardowe modele posiadają pokłady sitowe o średnicach od 440 mm do 1800 mm. Konstrukcja urządzenia pozwala na bardzo łatwy i szybki demontaż i montaż sit. Sita mogą być wyposażone również w różnego rodzaju systemy samoczyszczące.

Przesiewacz wibracyjny zataczający – Separator tego typu jest wykorzystywany przede wszystkim do frakcjonowania i odpylania produktów suchych, sproszkowanych i granulowanych. Urządzenie wykonuje ruch trójwymiarowy, podobny jak przy ręcznym przesiewaniu. Jest zalecany do przesiewania produktów lekkich, delikatnych i kruchych. Na jednym separatorze można zainstalować maksymalnie 5 sit. Standardowe modele posiadają pokłady sitowe o średnicach od 1200 mm do 2600 mm.

Przesiewacz wibracyjny kontrolny  – Separator tego typu jest wykorzystywany głównie do przesiewania kontrolnego. Służy do odseparowania niepożądanych, większych obiektów (zanieczyszczeń) od produktu właściwego. Na urządzeniu można przesiewać materiały granulowane, sypkie proszki, oraz ciecze o rozmiarze cząstek w zakresie od 0,5 mm do 51 mm. W ruch urządzenie wprawiają dwa napędy bezwładnościowe umieszczone z boku urządzenia, co pozwala na osiągnięcie niższej wysokości separatora. Standardowe modele posiadają pokłady sitowe o średnicach od 440 mm do 2200 mm.

Wszystkie przesiewacze rotacyjne na zamówienie wykonane mogą być w wersji ATEX.  atex

Podstawowe informacje techniczne
Przesiewacz rotacyjnyPrzesiewacz zataczającyPrzesiewacz kontrolny
Możliwe frakcje do osiągnięciaod 0,033 mm do 51 mmod 0,033 mm do 51 mmod 0,5 mm do 51 mm
Ilość sitdo 4do 51
Średnice montowanych sitod Ø440 mm do Ø1800 mmod Ø1200 mm do Ø2600 mmod Ø440 mm do Ø2200 mm
Materiał konstrukcyjnyStal węglowa
Stal nierdzewna AISI 304
Stal nierdzewna AISI 316
Stal węglowa
Stal nierdzewna AISI 304
Stal nierdzewna AISI 316
Stal węglowa
Stal nierdzewna AISI 304
Stal nierdzewna AISI 316